Navigation

Najnovšie fotky

Paulína Fialková dvojnásobná majsterka sveta

22-07-2013
Na letných majstrovstvách sveta na kolieskových lyžiach v Talianskom Forni Avoltri nám urobili veľkú radosť naši športovci klubu biatlonu Valaská-Osrblie.

Vo štvrtok zmiešaná štafeta  v zložení Paulína Fialková, Terézia Poliaková, Matej Kazár, Miroslav Matiaško obsadila pekné tretie miesto. Za víťazným Ruskom zaostali o 2:11,5 min.

Výsledky zmiešané štafety 2x6+2x7,5 km: seniori: 1. Rusko (Alkinová, Šesterikovová, Šrejder, Prokunin) 1:18:00,8 h (2+12), 2. Taliansko +8,3 (1+12), 3. Slovensko (Fialková, Poliaková, Kazár, Mi. Matiaško) +2:11,5 (4+15).

V sobotňajších rýchlostných pretekoch junioriek si svojím skvelým výkonom vybojovala titul Majsterky sveta Paulína Fialková. Jej sestra Ivona skončila s takmer minútovým odstupom na druhej pozícii a patrí jej strieborná medaila. Tretiu priečku obsadila Ruska Natalia Šalajevová.
"Dnes to boli skvelé rodinné preteky. Dobre sme strieľali. Je krásne byť majsterkou sveta a ešte lepšie je získať medailu spoločne s mojou sestrou," vyhlásila po pretekoch Paulína Fialková pre oficiálnu stránku Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU).
Výsledky
Rýchlostné preteky: juniorky (7,5 km): 1. Paulína Fialková 23:49,9 min (1), 2. Ivona Fialková (obe SR) +56,6 s (1), 3. Natalia Šalajevová (Rus.) +1:54,4 min (3).

V kategórii juniorov nás reprezentoval náš nádejný Michal Šima, ale v záverečnom cieľovom kole nešťastne padol a do cieľa nedošiel. Okrem odrenín sa mu nič vážne nestalo ale poškodené kolieskové lyže mu nedovolili závod dokončiť.

V kategórii senioriek dievčatá nenadviazali na doobedňajší úspech sestier Fialkových. Najlepšie skončila Martina Chrapánová, ktorá obsadila deviate miesto, štrnáste miesto patrilo Terézii Poliakovej a dvadsiate miesto Natálii Prekopovej.
Výsledky
Rýchlostné preteky: ženy (7,5 km): 1. Dorothea Wiererová (Tal.) 23:37,2 min (1 tr. okruh), 2. Jitka Landová (ČR) +11,7 s (3), 3. Karin Oberhoferová (Tal.) +41,6 (3), ... 9. Martina Chrapánová +2:02,5 min (4), 14. Terézia Poliaková +2:44,8 (2), 20. Natália Prekopová (všetky SR) +3:33,2 (3).

V kategórii seniorov si striebornú medailu vybojoval Tomáš Hasiilla, ktorý vynikajúcim výkonom porazil všetkých reprezentačných kolegov ako aj iných skvelých svetových pretekárov.
Výsledky
Rýchlostné preteky: Muži (10 km): 1. Lukas Hofer (Tal.) 25:52,2 min (1 tr. okruh), 2. Tomáš Hasilla (SR) +26,8 s (1), 3. Simon Kocevar (Slovin.) +30,4 (1), ... 7. Martin Otčenáš +1:22,3 (2), 11. Matej Kazár +1:58,9 (3), 12. Miroslav Matiaško +2:03,1 (2), 14. Pavol Hurajt (všetci SR) +2:24,8 (4).

V nedeľu pokračoval šampionát stíhacími pretekmi. Zastúpenie sme mali v juniorkách, kde Paulína Filková štartovala z prvej pozície a Ivona Fialková z druhej pozície  so stratou 57 sekund. V senioroch nastúpil z našich reprezentantov len Tomáš Hasilla.
V stíhacích pretekoch junioriek sa zopakoval scenár zo soboty a Paulína Fialková získala druhú zlatú medailu. Ivona Fialková podobne ako v sobotu dosiahla na strieborný stupienok. Tretia skončila Ruska Kristina Ilčenková.
Výsledky
Stíhacie preteky: juniorky (10 km): 1. Paulína Fialková 33:20,6 (6 trestných okruhov), 2. Ivona Fialková (obe SR) +1:12,4 min (5), 3. Kristina Ilčenková +1:56,0 (6), (Rus.)

V seniorskej kategórii v stíhacích pretekoch na 12,5 km obsadil Tomáš Hasilla siedmu pozíciu. Zlato získal Slovinec Klemen Bauer, nasledujúce tri priečky obsadili domáci biatlonisti Lukas Hofer a Markus Windisch.
Výsledky
Muži (12,5 km): 1. Klemen Bauer (Slovin.) 34:29,7 min (3 trestné okruhy), 2. Lukas Hofer +9,4 s (5), 3. Markus Windisch +11,2 (1), 4. Pietro Dutto (všetci Tal.) +1:13,1 min (6), 5. Milanko Petrovič (Srb.) +1:44,8 (5), 6. Andrej Prokunin (Rus.) +1:56,1, 7. Tomáš Hasilla (SR) +2:08,6 (7).