Navigation


Najnovšie fotkyAktuality

Sústredenie Bušovce 8.8.16.8.2016 -pozn.: info bude ešte doplnené!
 
Odchod z Valaskej bude nasledovný. Vyzdvihnem každého z domu - pred vchodom podľa postupnosti zaradom podľa časového harmonogramu zobrazeného nižšie.

Rozdelení budete na dve skupiny: 1. skupina= Kubaliak, Krbila, Štrba, (Slezák, Kolečár – pôjdu skrátené) 2. skupina: Krnáčová, Graňáková, Sivčáková. Krnáčová pôjde začiatok autom, Graňáková a Sivčáková po dohode pôjdu malú časť.

Pozor! Byť pripravený hneď - pred vchodom v daný čas aj s vecami!!!
Krnáčová o 7:00 pred domom, ostatní byť pripravený hneď potom!!! = Graňáková 7:05, Krbila 7:30, Kubaliak, Slezák 7:35, Kolečár 7:45 (Valašťani pôjdu po Pala na Štiavničku a odtiaľ smer Čertovica), Štrba 7:55, Sivčáková 8:00.

Predpokladaný príchod cca 14:00 do Bušoviec, naspäť v utorok 16.8. okolo 15:00.


Ubytovanie: 3 izby – 3 dámy spolu v jednej izbe. CTM má ubytovanie hradené z rozpočtu, ostatní 6 € na noc x 7 nocí = 42 € spolu.

Strava: obedy 3 € (CTM hradené), ostatní 7x 3 = 21 € (prvý deň pôjdeme na večeru okolo 17tej, posledný deň strava individuálne - kúpime v obchode). Raňajky a večere si hradíme všetci so svojho. Každý deň bude určená služba, ktorá zabezpečí raňajky - podrobnejšie na mieste. Večere si pripravíme v kuchyni. V obci je malý obchod, v prípade potreby navštívime nedaleký väčší obchod - autom. V pláne je opekačka a 1x guľáš – zložíme sa.

Čo so sebou?: tréningový denník!!!, cyklistická prilba, športové oblečenie na 8 dní - aj do dažďa, bežecká obuv, plavky, sportester (kto má možnosť zohnať), kolky komplet, bicykel s náhradnými dušami, sada na defekty, hygienické potreby, sladké na cestu, pitie, čelovka - lampa, spoločenská hra?, paličky na beh, peniaze na stravu (aspoň 35€) a regeneráciu (12€), kto bude mať záujem raft (cca 4-6€).

Program: pracovať na sebazdokonaľovaní! Bude aj kultúra..

Trasa

:Valaská - Bystrá - Čertovica - Hybe - Važec - Mengusovce - V.Hágy - Starý Smokovec - Tatranská Lomnica - Spišská Belá - Bušovce (celú trasu absolvujú iba juniori a Pali, mladší podľa trénovanosti budú mať trasu sktrátenú) Sústredenie Osrblie 24.-27.2.2016

24.2. večera vlastná a rovnako všetky raňajky. štvrtok, piatok - strava z Perli= obed a večera. sobota obed. spolu max. 20 € za stravu z Perly, ale budem sa snažiť, aby sme to mali zadara. za ubytko 3x1.5 €= 4.5€ spolu. Zvyšok poznáte. 15:30 z Valaskej

Nezabudnúť denníky, tester, zbraň, plavky, čelovka, nejaké euríčko na kultúrny program, expandre, veľa náhradného oblečenia. 

Livigno 23.11.-1.12.2015

(Pár poznámok ku tomu, čo traba vybaviť, zobrať so sebou a iné)
Positenie vybavím ja - skupinovo. Do soboty, resp. v sobotu treba priniesť 300 € - bude vrátené určite, potrebujeme ale rezervu pre prípad núdze. Pôjdeme bez vozíka, preto je potrebné zobrať so sebou to, čo je potrebné ku tréningu a učeniu. V pondelok hlásia dosť veľkú zimu cca -20, preto si treba zobrať aj teplejšie oblečenie. Vziaťso sebou: cestovný pas, tréning.denník, lyžiarky, zimnú obuv, bežecké topánky, termo 2x, kombinézu (a samozrejeme šecko Osrblianske), prach na pranie, teplé oblečenie, 2x rukavice, vestu, vrchné neprefúkavé oblečenie...
Nezabudnúť plavky a zobrať so sebou jedlo na 1-2 dni (makovník, konzerva - tuniak.., konzervované mäso, slanina :)), pitie. Zvyšok budeme nakupovať v obchode. Obedy pravdepodobne budeme papať v reštike, ešte uvdíme, či niečo rozumné nájdeme. Ale cestovinky á la Italiano si určite urobíme aj sami. Ak máte možnosť, radšej pobaľte veci do menších - 2-3 tašiek ako do 1 veľkej, nespratnej. Naštudujte si nejaké parádne recepty - večere budú spoločné - "služobné". 
Plánovaný odchod o 03:30 z Valaskej (Hronec 03:15).

 ..................doplním.......................
Uteráky neberte.

Sústredenie Osrblie 15.-18.10.2015

- odchod z Valaskej o 8:05 z námestia - priniesť veci so sebou. Palo 7:50 (Štiavnička), Hronec 8:10. Tréning dopoludnia začína 9:15 - KL so streľbou.
CTM = Obedy a večere - Perla, raňajky - samostatne a vlastné. Ostatní - obedy a večere spolu cca 7€, ubytko 1,5€/noc. Končíme obedom v nedeľu, ale ostaneme ešte na popoludnajší tréning!  

Nezabudnúť denníky, tester, KL, zbraň, plavky, čelovka, nejaké euríčko na kultúrny program, expandre, veľa náhradného oblečenia, oblečenie do dažďa.

Horský kros Gerlach 29.8.2015

V závere prázdnin sme sa zúčastnili horského behu z dedinky Gerlachov. V dusnom počasí sa darilo Veronike Machyniakovej, ktorá vybehla na Sliezsky dom 2. v juniorkách. U dorastencov sa radoval Viktor Slezák z 3. miesta, v dorastenkách obsadila Júlia Machyniaková 3. miesto, Tatiana Krnáčová bola 4. a Martina Wágnerová dobehla 5. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu!
Sústredenie Osrblie 13.8.-17.8.2015

Zajtra odchod z Valaskej o 8:30 z námestia - doniesť veci na sústredenie (zbraň, denník, tester, KL - komplet, veci na beh, proti dažďu, na kúpalisko, trekkingové palice) a pôjdete do Osrblia na bicykloch, kde sa hneď zložíme na ubytovni. Bude nasledovať tréning - Kolieskové vytrvalosť a pôjdeme späť autom - zabezpečte si zajtra obed. Potom sa okolo 15tej vraciame do Osrblia a ostávame.
Večera a raňajky vlastné alebo sa dohodneme s hotelom resp. s Perlou. Ďalšie dni piatok až pondelok vrátane - CTM majú hradený obed a ubytovanie, zvyšok samostatne. Ostatní - ubytovanie 4x 1,5€ za noc a cca 4,5 obed x 4 = 18 €. Spolu cca 25 €. Cez víkend urobíme grilovačku - dohoda zajtra. Doneste ešte peniaze za naftu, kto nedal. 


3.8.2015 sa v Pizzerii Hronka uskutoční sedenie vedenia klubu s rodičmi pretekárov dorastu a juniorov. Účasť minimálne jedného rodiča povinná! Stretnutie o 18:00. Bude prezentovaný stav klubu a budú sa riešiť organizačné záležitosni fungovania športovej prípravy + diskusia.

Kto má záujem o nové - profesionálne lyže Fischer s viazaním (rieši sa to cez zväz), ozvite sa na môj mail alebo telefón. Cena kompletu = 350 €.

15.7.2015 - info k zbrojným preukazom: zajtra vybavím na zväze, že nebudete musieť platiť správny poplatok 16 € (vybavené, papiere si pýtajte odo mňa!!!už ich mám). Bude potrebné vybaviť nasledovné:
- lekárske potvrdenie od obvodného (detského) lekára o spôsobilosti
- vybaviť, ak je stariša ako rok = aktuálnu fotku, tuším 2x
- nepísať do formulárov dátumy!!!
- u MUDr. Meserschmitovej (detská poliklinika BR Telefón: 048/ 2820 370, (281) absolvovať psychologické testovanie. Na uvedené číslo zavolať a objednať sa!
- po vypísaní formuláru a splnení podmienok uvedených v pokynoch odovzdať prihlášku so zákonným zástupcom na polícii Mostárenská ul. v Brezne

14.7.2015: pošlite mi fotky!!!

Beh na Chatu na Zelenom Plese 20.6.2015

Absolvovali sme veľmi pekný vysokotatranský beh na Chatu na Zelenom plese. Počasie nám opäť vyšlo a nezmokli sme. Najlepšie sa umiestnila Júlia Machyniaková, ktorá zvíťazila v kategórii dorasteniek. Veronika Machyniaková bola druhá v juniorkách, Tatiana Krnáčová obsadila krumpľové 4.miesto. V dorastencoch vybehol Viktor Slezák 5., Jakub Kolečár 10. a Erik Troliga 11 (v iných klubových farbách sa umiestnil Pavol Štrba v tejto kateg. na 4.mieste). Nestratili sa ani naši juniori, ktorí v kategórii Muži A a silnej konkurencii 114 súťažiacich obsadili: Filip Kramla - 17. a Radoslav Kubaliak 24. miesto. 

Ďakujeme organizátorom (a predovšetkým Dr. Malákovi) za výborné podmienky a všetkým tento pretek odporúčame absolvovať! 
Tréneri Mojžiš a Šulej

Výbeh na Čertovicu 23.5.2015

KB Valaská-Osrblie na pretekoch v behu na Čertovicu

Dňa 25.5.2015 sme sa zúčastnili pretekov v behu do vrchu na Čertovicu. Aj napriek nepriaznivej predpovedi bolo počasie dobré a naši pretekári podali kvalitné výkony. Filip Kramla v kategórii Muži A obsadil 3. miesto, Radoslav Kubaliak dobehol 10. Adam Krbila v kategórii Juniori skončil na 3. mieste, Jakub Kolečár dobojoval 16. (kategória dorastenci nebila vytvorená). Veronika a Júlia Mychyniakové boli najlepšie v Juniorkách. Po fajnom vý-behu, výkluse a chutnom guľáši sme sa šťastlivo vrátli domov. Viac foto čoskoro v galérii. 

Novinky


Archív

Partneri

Slovenský zväz biatlonu

Obec Valaská

Hotel Partizán

Kontakt

KB Valaská-Osrblie
Vŕšok 234
97645 Osrblie
 0905440331
 info@biatlonvo.sk

Prepojenia

Počasie

-->-->-->-->--> -->