Navigation

Najnovšie fotky

Prvé kolo Viessman pohára v Revúcej

03-06-2013
V areáli klubu biatlonu Revúca sa tento víkend konalo prvé kolo Viessman pohára v letnom biatlone.

Naši športovci vybehli v nových dresoch, ktoré hneď okrstili na premočenom a zablatenom teréne. Organizátorom patrí veľká vďaka, že aj napriek ťažkým podmienkam usporiadali skvelé preteky a navarili super guláš ktorý nám veľmi chutil. V sobotu sa na štart vytrvalostných pretekov postavilo 26 našich klubových športovcov v seniorskej, dorasteneckej a žiackej kategórii. V seniorskej kategóri patrila prvá priečka Norbertovi Grönemu, ktorý mal bezchybnú streľbu v ľahu a šesť nezásahov v stoji. V seniorkách Terézia Poliaková pokazila prvú streľbu v ľahu a zaostala za víťazkou Vladimírou Točekovou o 41 sekúnd. Lucia Šimova sa trápila strelecky, skončila na štvrtom mieste za svojou reprezentačnou kolegyňou Natáliou Prekopovou. V junioroch nám napatrila medailová pozícia, Lukáš Kramla skončil na piatom mieste a Adam Berčík na šiestom mieste. Medzi juniorkami chýbala naša najúspešnejšia pretekárka Paulína Fialková, ktorej lekár zo zdravotných dôvodov nedoporučil štartovať. V starších dorastencoch aj napriek zlej streľbe, ale skvelým bežeckým výkonom skončil na druhom mieste za Martinom Franclom náš Filip Kramla. V starších dorastenkách suveréne vyhrala Ivona Fialková. V mladších dorastencoch skončil na bronzovej priečke Adam Krbila. V žiackych kategóriách sa nám nedarilo hlavne strelecky. Na stupni pre víťazov sme mali len dvoch športovcov. V žiačkach 12-13. ročných si prvenstvo vybojovala Julka Machyniaková s veľkou časovou rezervou pred druhou Zuzanou Longauerovou. V žiakoch 12-13. ročných ušlo tretie miesto Jaromírovi Viktorovi Slezákovi, ktorý skončil na nepopulárnom zemiakovom štvrtom mieste. V žiakoch  10-11. ročných skončil na peknom tretom mieste Bruno Matovič, ktorému druhá priečka ušla len o 10 sekúnd. V rýchlostných pretekoch si v seniorskej kategórii vymenili pozície Norbert Gröne s Radovanom Cienikom. Noro pokazil streľbu v stoji a to ho odsunulo na druhú priečku. V seniorkách jedno trestné kolo na vyše odsunulo Teréziu Poliakovú za Vladimíru Točekovú, ktorá vyhrala o 6 sekúnd. V starších dorastencoch si Filip Kramla dal záležať na strelnici čo sa mu vyplatilo a s prehľadom zvíťazil. V žiačkach 14-15. ročných chýbali Beate Zelenčíkovej len 4 sekundy na tretiu priečku a 12 sekúnd na víťazstvo. V žiačkach 12-13. ročných  si aj napriek zaváhaniu na prvej streľbe zopakovala víťazstvo Julka Machyniaková.  V žiakoch  12-13. ročných skončil na treťom mieste Jaromír Viktor Slezák a na štvrtom mieste Jakub Kolečár. V žiakoch  10-11. ročných skončil na tretom mieste Juraj Vološin.

Podrobné výsledky nájdete pod ikonkou na lište – Výsledky. Fotky vložím v čo najbližšom čase.