Navigation

Najnovšie fotky

II. kolo letný biatlon, všetky kategórie, Revúca

03-07-2018
Začiatok letných prázdnin patril II.kolu Viessmann pohára v letnom biatlone. V areály strelnice KB Revúca počas dvoch dní (30.6.-1.7.2018) súťažili všetky kategórie.
Na pekne upravených a mierne pozmenených tratiach "bojovali" biatlonisti a biatlonistky od žiackych kategórií až po naj- zrelších pánov a naj- krajšie ženy. :)
V sobotu, pri veľmi veternom počasí boli na programe rýchlostné preteky. Podvečer si stihli ešte zasúťažiť aj naši najmladší = prípravka. V nej sme mali dvojnásobné zastúpenie: Nelka Oravcová skončila na 7. mieste a Šimonko Seifert obsadil 8. miesto. Gratulujeme.
Nedeľa začala vytrvalostnými pretekmi, v kategóriách dorastu - dospelých a pokračovala pretekmi obratnosti- žiacke kategórie.
V pretekoch obratnosti ide o spojenie behu, prekonávania rôznych prekážok (otočky, slalom medzi kuželmi, preskok, kotúľ...) a streľby v ľahu. Mladí biatlonisti si takto preveria svoju rýchlosť, zručnosť, šikovnosť a presnosť streľby.
Úspechy "našich" z KB Valaská - Osrblie si môžete pozrieť v prehľadoch pod článkom.
V réžii Klubu biatlonu Magnezit Revúca sme prežili pekný víkend. Všetkým, a hlavne našim pretekárom patrí veľké poďakovanie.
A čo nás čaká najbližšie? Cez víkend 4.-5.8.2018 sa v Osrblí budú konať Majstrovstvá Slovenska na kolieskových lyžiach- kategórie muži A, ženy A, juniorské kateg. a pretekári CTM. Bude to určite pekný zážitok, tak príďte fandiť!