Navigation


Najnovšie fotkyI. kolo letný biatlon, dorast - dospelí, Osrblie

I. kolo letný biatlon, dorast - dospelí, Osrblie

03-06-2018
Počas prvého júnového víkendu (2.-3.6.2018) sa v Národnom biatlonovom centre v Osrblí uskutočnilo I. kolo Viessmann pohára v letnom biatlone. Dorastenecké, juniorské a "dospelácke" kategórie si zmerali svoje sily netradične až v troch disciplínach.
V sobotu na obed boli na programe rýchlostné preteky so štafetovou streľbou a podvečer vyraďovací šprint spestril tento súťažný deň. Nedeľa sa niesla v duchu hromadných štartov.
Pretekári sa počas dvoch náročných dní museli popasovať nielen so súpermi, ale aj s vrtochmi počasia. Slniečko, teplo, vietor, búrky sa podpísali aj pod malé pády na šmykľavej trati.
Spolu za oba dni pretekárky a pretekári nášho klubu získali 4 zlaté, 3 strieborné a 3 bronzové umiestnenia. Všetkým srdečne blahoželáme. :)

Novinky

Začiatok letných prázdnin patril II.kolu Viessmann pohára v letnom biatlone. V areály strelnice KB Revúca počas dvoch dní (30.6.-1.7.2018) súťažili všetky kategórie.
Na pekne upravených a mierne pozmenených tratiach "bojovali" biatlonisti a biatlonistky od žiackych kategórií až po naj- zrelších pánov a naj- krajšie ženy. :) 
V sobotu, pri veľmi veternom počasí boli na programe rýchlostné preteky. Podvečer si stihli ešte zasúťažiť aj naši najmladší = prípravka. V nej sme mali dvojnásobné zastúpenie: Nelka Oravcová skončila na 7. mieste a Šimonko Seifert obsadil 8. miesto. Gratulujeme.
Nedeľa začala vytrvalostnými pretekmi, v kategóriách dorastu - dospelých a pokračovala pretekmi obratnosti- žiacke kategórie. 
V pretekoch obratnosti ide o spojenie behu, prekonávania rôznych prekážok (otočky, slalom medzi kuželmi, preskok, kotúľ...) a streľby v ľahu. Mladí biatlonisti si takto preveria svoju rýchlosť, zručnosť, šikovnosť a presnosť streľby. 
Úspechy "našich" z KB Valaská - Osrblie si môžete pozrieť v prehľadoch pod článkom.
V réžii Klubu biatlonu Magnezit Revúca sme prežili pekný víkend. Všetkým, a hlavne našim pretekárom patrí veľké poďakovanie.
A čo nás čaká najbližšie? Cez víkend 4.-5.8.2018 sa v Osrblí budú konať Majstrovstvá Slovenska na kolieskových lyžiach- kategórie muži A, ženy A, juniorské kateg. a pretekári CTM. Bude to určite pekný zážitok, tak príďte fandiť!

Archív

Partneri

Slovenský zväz biatlonu

Obec Valaská

Hotel Partizán

Kontakt

KB Valaská-Osrblie
Vŕšok 234
97645 Osrblie
 0905440331
 info@biatlonvo.sk

Prepojenia

Počasie

-->-->-->-->--> -->